akkor munka




Ma miután átnéztem a félkiló Húsvéti üdvözlőlapot, és megszámoltam a protokolba kapott kalácsokat (8) valamint borokat (7 meg egy pezsgő), elkezdtük a gyűlésezést. Igazából semmi érdekes. Egy két büntetés foci meccs meg egyebek. Igaz volt egy érdekes eset is: van egy olcsó bendy, reklám az Unirea. Arról szól, hogy egy építkezési brigád négy tagja állandóan kártyázik és az ötödik dolgozik, akit mindenki villára veszi. Közben természetesen isznak. Szép egy reklám ami jól tükrözi, sokaknak a munkához való viszonyát, ezen a mioritikus tájon. Ezt minden héten feljelenti valaki. Hogy a morál, meg a izé, hogy a hazafiság… most éppen a Munkaügyi minisztérium kéri a betiltást, mert aszongya nem tarcsák be a munkavédelmi szabált a szereplők. 2006-ban vagyunk és az országot egy demokratikusan választott kormány vezeti. Aszongy a Munkaügyi izé, hogy rossz példát ad a dolgozóknak. Most már értem miért gyenge felénk a gazdaság… Javasoltam kollégáimnak, hogy esetleg statuáljunk példát és lőjük főbe a reklámgyártókat de nem akarták. Csúnya bácsik, a szesz meg folyik és az emeberk nem dolgoznak és a normákat sem tartják be. legalább kényelmes a gumírozott szobám és a rácsot is most szidolozták az ablakomon.
U.I. a kalács ára nem haladta meg a 300 Eurót és különben is kell adnom a parkolós bácsinak, a repülőjegyfoglalónak, az autókarbantatónak és mosónak, a titkárnőknek… lehet nem is lesz elég… furcs körmozgás ez

Kedves olvasó,
a blog szövegeit én írom, Gáspárik Attila és büntetőjogi felelősségem teljes tudatában teszem. A kommentárokat nem én írom és úgy vélem, hogy az ember joga, hogy névvel, vagy álnévvel jelenjen meg. Nem minden esetben értek egyet a kommentárokkal, ami hozzátartozik a demokráciához. Felkérek mindenkit, hozzászólásában maradjon meg a tisztesség és a sajtóetika határain belül. A vélemény szabad, a hír legyen szent. A blog karbantartói jogot formálnak arra, hogy bizonyos bejegyzéseket, ha azok sértőek, töröljenek.
Köszönöm a figyelmet és a bejegyzéseket.

14 válasz: “akkor munka”

  1. sch t imulens

    Moat láttam egy műsort a Kolozsvári Tv-ben melyben az örmény-magyar Sebesi Káren Attila a szlovák-magyar Gáspárikkal románul beszélgettek a romákról!

  2. Administrator

    Legalább a német-magyar származású Schneider Tibor megértette. Hiába világ nyelv a román

  3. A Viszkis

    Gáspi, ezt a levelet ott a cseneába felolvasták-e nektek?

    Către: Consiliul Naţional al Audiovizualului
    Domnului: Ralu Filip
    Preşedinte

    Stimate domnule Ralu Filip,
    Ca urmare a solicitării 5332 din 14.04.2006, emisă de Consiliului Naţional al Audiovizualului, formulăm mai jos punctul de vedere al agenţiei de publicitate Next Advertising în legătură cu sesizarea nr. 295/DNB/30.03.2006 a Ministerului Muncii, Solidarităţii Sociale şi Familiei, Inspecţia Muncii. Sesizarea reclamă că difuzarea spotului TV „Basculanta” pentru coniacul Unirea:
    a) ar putea încuraja consumul de alcool în timpul programului de lucru;
    b) ar putea încuraja încălcarea normelor de securitate la locul de muncă;
    c) ar avea legătură cu părăsirea locului de muncă fără aprobarea maistrului sau a altui conducător al formaţiei de lucru, dată în condiţiile prevăzute de lege;
    d) ar putea încuraja muncitorii şi celălalt personal operativ ca în timpul serviciului să nu se preocupe permanent de buna desfăşurare a activităţii.
    În legătură cu acestea, punctul nostru de vedere este:
    a) Este adevărat, spotul TV „Basculanta” ar putea încuraja multe lucruri: consumul de droguri, violenţa în familie, evaziunea fiscală, consumul de alcool în timpul programului, fuga de la locul unui accident cu basculanta etc. Realitatea însă este că spotul incriminat nu încurajează nimic din toate acestea. Pentru că nu înfăţişează astfel de lucruri.
    b) Reclamele, bancurile, snoavele, baladele, glumele, miturile, basmele, ghicitorile etc. nu respectă cu stricteţe Legea protecţiei muncii nr. 90/1996 republicată, cu modificările şi completările ulterioare, coroborată cu Normele Generale de Protecţie a Muncii.
    Judecând strict din perspectiva îngustă a normativelor invocate, „Meşterul Manole” de exemplu încalcă flagrant normele de protecţie a muncii. La fel şi reclama internaţională în care sunt înfăţişaţi nişte tineri ce manevrează utilaje grele, cu cupă, pentru a juca fotbal cu un butoi metalic. Şi povestea celor trei purceluşi, care‑şi construiesc case într‑o completă nepăsare faţă de normele de protecţie a muncii. Etc.
    Reclamele, ca şi ghicitorile, snoavele etc., au şi o dimensiune artistică – iar aceasta face infoensive micile glume care ironizează lipsa de isteţime a unui personaj. Mai ales când „rezolvarea” este evidentă – cum e cazul basculantei pe care Dorel acceptă să o descarce manual, nedându‑i prin cap că, prin definiţie, basculanta e făcută să descarce prin basculare.
    Credem că pericolul ca după difuzarea spotului muncitorii din România să treacă la descărcarea manuală a basculantelor (expunându‑se astfel la accidente) este nul. Sau, în cel mai rău caz, la fel de mare ca şi pericolul ca lucrătorii din domeniul zootehnic să fie incitaţi la nerespectarea normelor de priponire a animalelor de versurile cântecului „Paşte calul lui Gheorghiţă / Priponit de‑o garofiţă”.
    Dacă totuşi ne ambiţionăm să privim orice act de comunicare prin transparenţa paginilor Legii protecţiei muncii nr. 90/1996, spotul „Basculanta” are o singură morală: /Asiguraţi‑vă temeinic înainte de a purcede la descărcarea manuală a unei basculante, căci altfel s‑ar putea să fiţi basculat jos din ea (şi, în cel mai fericit caz, să ajungeţi de râsul colegilor)./
    c) Spotul „Basculanta” nu prezintă părăsirea locului de muncă fără aprobarea maistrului sau a altui conducător al formaţiei de lucru. Un privitor atent va observa că toate personajele sunt mereu împreună, pe tot parcursul spotului. Nimeni nu‑i părăseşte pe ceilalţi şi nici locul de muncă. Mai mult, nici măcar la birt nu se vede că vreunul i‑ar părăsi pe ceilalţi, cu sau fără aprobare.
    d) Orice spot/reclamă/istorisire/act de comunicare în general ar putea încuraja muncitorii ca în timpul serviciului să mai aibă şi alte preocupări în afară de buna desfăşurare a activităţii. Singura excepţie sunt filmuleţele de protecţia muncii, care nu prezintă nimic altceva decât muncitori şi personal operativ care se preocupă permanent şi non stop de buna desfăşurare a activităţii, neavând niciun alt gând. Însă reclamele nu sunt astfel de filmuleţe. Şi, în opinia noastră, nici nu trebuie să devină.
    În concluzie, considerăm că punctele a) şi c) se referă la chestiuni inexistente în spotul „Basculanta”, iar b) şi d) sunt critici nejustificate, dintr‑o perspectivă exagerat de îngustă şi fără legătură cu fenomenul şi mecanismele comunicării publicitare.

    Cu mulţumiri pentru acordarea ocaziei de a ne exprima punctul de vedere,
    Sorin Popescu
    Director General Next Advertising

  4. Administrator

    Olvastuk, olvastuk. Ilyenkor érzem a bolondokháztát a bőrömön. Hogyan lehet egy fikviót, egy kitalált valamit, szószerint venni? Ezek szerint minden reklámot be kellne tiltani.

  5. Sanyi

    “Amint az ügyfelek többsége jelzi igényét valamely csatorna beiktatására, a UPC ezt figyelembe veszi” – mutatott rá a menedzser.

    Ezt az aljas hazudozast. Kolozsvaron mar nem egyszer kertek az M1-et, RTL klubot, TV2-ot s mas magyar adokat de sosem tettek be. Ezek tenyleg idiotanak nezik a vasarlokat?
    Tenyleg Kolozsvaron miert nem lehet betenni tobb magyar adot?

  6. Administrator

    Jogdíj kérdése elsősorban. Ugyanakkor a kábelesek csak azt szeretik amit a nézők 80%-a. Ezért azok az elsatnyult ostoba, bunkó, válogatósak akik, művészeti csatornákat, magyar vcsatornákat akarnak nézni azok nem igen számítanak. Ezeknek van Digi és Lészen Bumm

  7. Sanyi

    Ez ertheto, de en pl. a UPC internetes szolgaltatasat is igenylem, de ahhoz kotelezo a kabelteve is. Kulon nem adjak. Most fizessem a UPC-t s a Digit is? Aze ott meg nem tartunk.

  8. Administrator

    Versenyhivatalt kell értesíteni, nem tűnik jogszerűnek a UPC megoldása.

  9. gregorio

    Magyarországon lehet csak internetre előfizetni a UPC-nál, kábel nélkül. tényleg érdekes, hogy nálatok nem…

  10. Administrator

    Tessen a versenyhivatalnak és a fogysztóvédőknek szólni. Tilos az árukapcsolás!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  11. Barbár

    hol lehet nekeik jelezni az UPC-s problemat? mert rogton irok is
    En is oket “fogyasztom”, de nem ertek egyet a politikajukkal (uzlet).

  12. Administrator

    mi csak a tartalmakkal foglalkozunk… http://www.ancp.ro ez a fogysztóvédelem, a másik a versenyhivatal http://www.competition.ro és ott van
    jozsef.nemenyi@consiliulconcurentei.ro államtitkár, tessen dolgoztatni őt is, mi vagyok én, mi vízenjáró, halatosztó!!!!!

  13. mary poppins

    Fogyasztóvédelmi hivatalhoz kell fordulni, az ő hatáskörükbe tartozik. Lehet névtelen bejelentést is tenni, de nagyobb az esélye, hgy elsikkad.

  14. Administrator

    nem nem van egy törvény ami alapján 3o napon belől a hivatal köteles válaszolni, úgy hívják az Információhoz való jog. Tessék élni vele